فواد محمودی آثاری از هایدن و برامس را به جشنواره موسیقی فجر می آورد

فواد محمودی در بخش استعدادهای درخشان جشنواره موسیقی فجر، آثار هایدن و برامس را  روی صحنه می‌برد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، فواد محمودی که با تکنوازی پیانو در بخش استعدادهای درخشان جشنواره حضور دارد، فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران در رشته نوازندگی است و تقریبا از هفت سال پیش در این زمینه به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کند.

وی که برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر شرکت می‌کند، درباره حضور در جشنواره  گفت: پیش از این به آثار شرکت کنندگان در جشنواره موسیقی دقت کرده بودم و  کیفیت بالای آثار ارسال شده به جشنواره باعث شد حضور در جشنواره را با کمال میل بپذیریم چرا که فرصت خوبی است برای اینکه نوازندگان بتوانند استعدادهای خود را به نمایش بگذارند.

این نوازنده درباره اجرایش در این جشنواره گفت: قرار است قطعات کلاسیک موسیقی غرب از دورهای مختلف چون ژوزف هایدن از دوره کلاسیک،  یوهان برامس و چند قطعه دیگر را اجرا کنم.

این هنرمند درباره بخش استعداد های درخشان در جشنواره تصریح کرد: این بخش در معرفی آثار هنرمندان بسیار تاثیر گذار است. در چند سالی که این بخش در جدول جشنواره قرار گرفته است علاوه بر جذابیت، برای شرکت‌کنندگان هم انگیزه ایجاد می‌کند  که  موسیقی را به شکل بهتری اجرا کنند.

وی ادامه داد: بخش استعدادهای درخشان این حسن را دارد که هم رپرتوار‌های موسیقی کلاسیک را معرفی می‌کند و هم استعدادهای جوان شناخته و معرفی می‌شوند.

این نوازنده تاکید کرد: به نظر من در جشنواره امسال تعداد شرکت‌کنندگان در بخش استعدادهای درخشان بیشتر شده است  و این امر باعث می‌شود رپرتوار بیشتری برنامه‌ریزی شود تا مخاطبان انتخاب بهتری داشته باشند.

محمودی درباره  شرکت کنندگان شهرستانی اظهار کرد: حضور شرکت کنندگان شهرستانی خیلی اهمیت دارد به این دلیل که خود من تا قبل از اینکه برای تحصیل به تهران بیایم در شهرستان زندگی می‌کردم  و زمانی که با سطح آموزش موسیقی در تهران آشنا شدم خیلی سعی کردم که خودم را به این سطح برسانم.

وی ادامه داد: جشنواره فرصت خوبی است برای کسانی که موقعیت  نوازندگی در تهران برای آنها فراهم نمی‌شود و یک بار در سال در جشنواره می‌توانند این موقعیت را به دست بیاورند.

فواد محمودی چهارشنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۵ در سالن رودکی به صحنه می‌رود و تکنوازی پیانو اجرا می‌کند.

در بخش استعدادهای درخشان سی‌امین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ هنرمند جوان هنرنمایی می‌کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =