مرجان قنبری مهر : جشنواره موسیقی جوان ، موسیقی را از رخوت در آورده است .

این عضو هیئت داوری نهمین جشنواره موسیقی جوان گفت: جشنواره موسیقی جوان این توانایی و وجهه را دارد که رپرتوارهای مختلف را معرفی می کند.به نظر من کلیت برگزاری این اتفاق موسیقایی مثبت است چرا که موسیقی را  از آن رخوت و رکود در آورده است.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران ، مرجان قنبری مهر عضو هیئت داوری نهمین جشنواره موسیقی جوان در شاخه ساز ویلن و ویولا در خصوص ارزیابی خود از اجراهای این بخش گفت:  اجراها به نسبت بد نبود، نوازندگانی در این دوره حضور داشتند که خیلی خوب کار کرده بودند اما در مقابل بچه هایی بودند که کم کار کرده بودند و اجراهای خوبی نداشتند که این شاید به دلیل نداشتن زمان بوده چون نتواسنته بودند قطعات را خوب در بیاورند ولی به طور کلی خوب بودند.

وی ادامه داد: در هر گروهی چند نفر خاص بودند و این خاص و خوب بودن ارتباطی به  سن و سال ندارد  البته فکر کنم میزان اختلاف سنی  که  در این جشنواره در نظر گرفتیم زیاد است حال باید دید میشود این مسئله را اصلاح کرد یا خیر.

این نوازنده پیشکسوت ویلن با اشاره به اضافه شدن موسیقی کلاسیک به جشنواره موسیقی جوان گفت: روشی که هم اکنون وجود دارد و موسیقی کلاسیک سال گذشته و موسیقی محلی امسال  به جشنواره اضافه شده ؛ باعث می شود در همه قشرها تحرک ایجاد کند.  وقتی ما رپرتواری را معرفی می کنیم می بینیم در همه ایران به دنبال آن می گردند . حال مهم نیست که بتوانند بنوازند یا نه بلکه مهم این است که این برنامه به همه ایران معرفی می شود چیزی که شاید به هیچ وسیله دیگری نمی شود چنین معرفی را صورت داد.

این عضو هیئت داوری نهمین جشنواره موسیقی جوان گفت: جشنواره موسیقی جوان این توانایی و وجهه را دارد که رپرتوارهای مختلف را معرفی می کند.به نظر من کلیت برگزاری این اتفاق موسیقایی مثبت است چرا که موسیقی را  از آن رخوت و رکود در آورده است.

قنبری مهر در خاتمه خاطر نشان کرد: در ایران جایی برای اجرای نوجوانان و جوانانمان وجود ندارد و این جشنواره  فرصتی است که بچه ها به روی صحنه می آیند و آثارشان را می نوازند که در نوع خود بسیار خوب است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =