معرفی پردرآمدترین نویسندگان جهان در سال ۲۰۱۴

نام جیمز پترسون باز هم به روال سال‌های اخیر در رأس فهرست پردرآمدترین نویسندگان جهان که به تازگی منتشر شده، جای گرفته است.

هفت گاه

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه ، جیمز پترسون موفق شد تا با کنار رفتن ای.ال. جیمز بار دیگر در راس فهرست نویسندگان پرفروش جهان جای بگیرد.

جیمز پترسون
جیمز پترسون داستان‌نویس همچنان به روند تولید ۱۴ کتاب در سال با کمک نویسندگان همکار خود ادامه می‌دهد و به این ترتیب تبدیل به پرکارترین و پردرآمدترین نویسنده صنعت چاپ شده است. پترسون در ۱۲ ماه گذشته ۹۰ میلیون دلار درآمد داشته که به این صورت درآمد کل مسیر حرفه‌ای کاری او طی دهه اخیر را به ۷۰۰ میلیون دلار رسانده است. او که نویسنده مجموعه کتاب‌های الکس کراس و مایکل بنت است، از آغاز کارش در سال ۱۹۷۶ تا به حال بیش از ۳۰۰ میلیون نسخه کتاب فروخته است؛ در ایالات متحده یک کتاب از هر ۱۷ کتابی که فروخته می‌شود نوشته پترسون است.

دن براون
دن براون در مکان دوم، هنوز هم روی موج «دوزخ»، چهارمین کتاب از مجموعه رمان‌های رابرت لانگدون خود حرکت می‌کند. این کتاب که تا کنون بیش از ۱.۴ میلیون نسخه در ایالات متحده به فروش رسانده است، در حال حاضر در مراحل تولید اولیه برای تبدیل شدن به یک فیلم سینمایی به سر می‌برد و توانسته درآمد براون را از ۲۲ میلیون دلار سال ۲۰۱۳ با ۶ میلیون افزایش به ۲۸ میلیون دلار برساند.

نورا رابرتز
در مکان سوم رابرتز جای دارد. در سال ۲۰۰۳ نورا رابرتز ۱۲ عنوان با فروشی بیش از یک میلیون نسخه داشت، اما در سال ۲۰۱۳ هیچ یک از کتاب‌هایش موفق به گذر از میزان فروش ۱۰ رقمی نشدند. با این وجود کتاب‌های چاپی و الکترونیکی او فروش‌های قابل توجهی دارند و بین ماه‌های ژوئن ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴، حدود ۲۳ میلیون دلار برای او درآمد داشته‌اند.

دانیل استیل
طی ۴۰ سال فعالیت به عنوان یک نویسنده چاپ شده، دانیل استیل ۱۲۸ عنوان منتشر کرده که به طور میانگین بیش از ۳ کتاب در سال است. بیشتر این کتاب‌ها در ژانر رومانس بوده‌اند، اما او همچنین کتاب‌های کودکان، غیرداستانی و حتی یک مجموعه شعر هم نوشته است. او تا به حال بیش از ۶۰۰ میلیون نسخه از کتاب‌هایش را به فروش رسانده است. او در مکان چهارم جای گرفته است.

جانت ایوانوویچ
در مکان پنجم ایوانوویچ که نویسنده مجموعه کتاب‌های استفانی پلام است، جای گرفته. او امسال هم قسمتی دیگر از آن‌ها را منتشر کرد که کمک زیادی به درآمد سالیانه‌اش کرد.

جف کینی
جف کینی در مکان ششم، نویسنده مجموعه کتاب‌های « خاطرات یک بچه چلمن» نسخه‌های مختلفی از این مجموعه را نوشته که تا کنون الهام‌بخش ساخت سه فیلم سینمایی بوده است. جدیدترین رمان کودکان او که هشتمین قسمت از همین مجموعه کتاب‌هاست «خوش شانس» نام دارد و طی سال گذشته بیش از ۳ میلیون نسخه در ایالات متحده فروش داشته است.

ورونیکا راث
ورونیکا راث در کنار جیلیان فلین و جان گرین یکی از سه تازه‌ وارد به لیست پردرآمدترین نویسندگان سال ۲۰۱۴ است. او به خاطر موفقیت چشم‌گیر مجموعه رمان‌های سه‌گانه «واگرا» وارد این لیست شده و در مکان هفتم قرار گرفته است . این مجموعه کتاب ها تا کنون ۱۷ میلیون دلار درآمد برای او به همراه داشته است. این مجموعه رمان‌ها تنها طی ۱۲ ماه اخیر در ایالات متحده بیش از ۷ میلیون نسخه فروش داشته‌اند. همچنین در سال ۲۰۱۴ فیلمی سینمایی نیز از روی آن ساخته شد که ۲۷۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشت.

جان گریشام
گریشام در مکان هشتم که یکی از پایه‌های ثابت لیست پردرآمدترین نویسندگان است، هنوز هم از فروش کتاب‌های «قاچاقچی» محصول ۲۰۱۲ و «ردیف درختان افرا» محصول ۲۰۱۳ خود درآمد خوبی دارد.

استیون کینگ
از دیگر نویسندگان کهنه‌کار و همیشه حاضر در لیست پردرآمدترین‌ها استیون کینگ است. سال گذشته او کتاب «دکتر اسلیپ» را منتشر کرد که ادامه رمان معروف «درخشش» سال ۱۹۷۷ است. او امسال در مکان نهم جای گرفته است.

سوزان کالینز
کالینز که در مکان دهم جای دارد در سال ۲۰۱۳ موفق به فروش ۳.۳ میلیون نسخه از سه کتاب «بازی‌های گرسنگی» شد و موفقیت فیلم سینمایی «گرفتن آتش» نیز که ماه نوامبر اکران شد و تنها در ایالات متحده ۴۲۵ میلیون دلار فروش داشت نیز به آن بسیار کمک کرد. اما امسال او تنها موفق به کسب ۱۶ میلیون دلار شد که نسبت به فروش ۵۵ میلیون دلاری مجموعه کتاب‌های او بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ کاهشی ۷۱ درصد داشت. کالینز که در گذشته نویسنده تلویزیون کودکان بوده است، همچنین مجموعه پنج کتابی «وقایع زیرزمین» را نیز نوشته است.

جی.کی. رولینگ
رولینگ در مکان ۱۱ جای دارد. او هنوز هم از فروش مجموعه کتاب‌های شناخته‌شده «هری پاتر» خود درآمد چشم‌گیری دارد و در عین حال با اداره وبسایت پاترمور که برای فروش کتاب‌های الکترونیکی هری پاتر طراحی شده است نیز به آن می‌افزاید. او خود صاحب حقوق رسمی و فروش مستقیم این کتاب‌های الکترونیکی است، که معنی‌ آن این است که او از فروش این ای‌بوک‌ها از بسیاری از نویسندگان دیگر درآمد بیشتری دارد. اولین رمان داستانی بزرگسالان او که «جای خالی تصادفی» نام دارد نیز تبدیل به یک مینی‌سریال شبکه بی‌بی‌سی خواهد شد.

جورج آر.آر. مارتین
مارتین در مکان ۱۲ این لیست جای دارد. نویسنده مجموعه کتاب‌های «نغمه یخ و آتش» هنوز هم از فروش تک تک کتاب‌های مجموعه‌اش درآمد بسیار بالایی دارد. سریال «بازی تاج و تخت» شبکه اچ‌بی‌او هم که با اقتباس از مجموعه کتاب‌های او ساخته شده است به موفقیت چشم‌گیر خود ادامه می‌دهد و سال کنونی با پخش فصل چهارم خود بیش از ۸.۲ میلیون بیننده در هر شب را به خود جذب کرد.

دیوید بالداچی

دیوید بالداچی با درآمد ۱۱ میلیون در مکان سیزدهم این فهرست قرار دارد.

ریک ریوردان

ریوردان در مکان ۱۴ جای دارد. او سال ۲۰۱۳ موفق به فروش ۴.۳ میلیون نسخه دیگر از مجموعه کتاب‌های تخیلی خود شد که با الهام از داستان‌های اساطیر یونان نوشته شده‌اند.

ای.ال. جیمز
این نویسنده که امسال در مکان ۱۵ جای گرفته هنوز هم پول ساز است. ۱۰ میلیون دلار هم مبلغ کمی نیست، اما در مقایسه با ۹۵ میلیون دلار درآمد سال گذشته جیمز چیز زیادی به نظر نمی‌رسد. کتاب «پنجاه طیف خاکستری» که ابتدا تنها تجلیلی از کتاب‌های «گرگ و میش» بود، نویسنده‌اش را از وبسایت‌های طرفدار کتاب‌های داستانی مستقیما به صدر تمامی لیست‌های پرفروش منتقل کرد و کتاب‌های سه گانه او سال ۲۰۱۲ تنها در ایالات متحده ۲۹ میلیون نسخه فروش داشتند. مجموعه فروش او در سال ۲۰۱۳ به ۱.۸ میلیون نسخه کاهش پیدا کرد، اما اقتباس سینمایی جدید از کتاب‌های او ممکن است به درآمد سال آینده جیمز کمک کند.

جیلیان فلین
فلین که به تازگی وارد لیست پردرآمدترین نویسندگان جهان شده است و در مکان ۱۶ قرار گرفته، موفقیت خود را مدیون فروش ادامه‌دار رمان «دختر گمشده» سال ۲۰۱۲ است. این کتاب که یکی از پرفروش‌های لیست نیویورک‌تایمز نیز بود، ۱.۲ میلیون نسخه در سال ۲۰۱۳ به فروش رساند. چهارمین رمان فلین در سال کنونی منتشر خواهد شد و اقتباس سینمایی رمان او با بازی بن افلک نیز همین سال به سینماها خواهد رسید.

جان گرین
جان گرین هم به خاطر موفقیت رمان پرفروش و فیلم سینمایی ساخته شده با اقتباس از آن یعنی «تقصیر ستارگان ما» به تازگی وارد این لیست شده و در مکان ۱۷ جای گرفته است. این داستان عاشقانه که سختی‌های دو نوجوان مبتلا به سرطان را دنبال می‌کند، تا کنون بیش از یک میلیون نسخه در ایالات متحده فروش داشته است. گرین که به شدت از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند و در توییتر هم ۲.۷ میلیون دنبال‌کننده دارد، پایگاه طرفدارانش را از طریق مجموعه‌ای از ویدیوهای سایت یوتیوب به وجود آورد. رمان «تقصیر ستارگان ما» که پنجمین رمان گرین است، موفق به کسب رتبه اول لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز شد و خود او نیز تک تک نسخه‌های چاپ اول کتابش را امضا کرد.

منبع :  فوربس

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =