موج تسلیت اهالی موسیقی ایران برای درگذشت استاد لطفی

تسلیت چهره‌های فرهنگی و هنر به مناسبت درگذشت استاد محمدرضا لطفی موسیقدان ایرانی همچنان ادامه دارد.

lotfi

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه،  اهالی موسیقی و مدیران فرهنگی دولت یازدهم پس از درگذشت این چهره ماندگار حوزه موسیقی ایران به مناسبت درگذشت او پیام‌هایی را صادر کرده اند.

حسین علیزاده، موسیقیدان و آهنگساز درگذشت استاد محمدرضا لطفی را به مردم ایران تسلیت گفت.این نوازنده و آهنگساز در یادداشت خود آورده است:

«آن نغمه سرا از تو چرا جدا شد»

محمدرضا لطفی از ما جدا شد …

ملت ایران، امروز در سوگ خاطرات و زندگی عاشقانه‌شان نشسته‌اند، تا جاودانه نغمه‌هایش را بر لب داشته باشند.          یاد و خاطره محمدرضا لطفی جاودان

پیروز ارجمند مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در پیامش آورده:«سراینده چاووش‌های خاطره‌برانگیز به خالق خود پیوست. بی‌شک تاثیر محمدرضا لطفی در عرصه موسیقی انکارناپذیر است، نوای تار او هرگز از ذهن پاک نمی‌شود. استاد تارنواز ایرانی با تربیت چندین نسل، حافظ موسیقی اصیل ایرانی و حلقه واسط میان نسل امروز و دیروز بود. درگذشت او در روز معلم یادآور نقش او در تربیت چندین نسل است و امید است شاگردان همچون استادشان چاووش‌وار در عرصه موسیقی نام استاد خود را سربلند نگه دارند. با عرض تسلیت به جامعه هنری برای خانواده این هنرمند بزرگ آرزوی صبر دارم.»

کیخسرو پورناظری نوازنده و آهنگساز هم در پیام خود آورده:«خبر بس تلخ و زودهنگام بود. فقدان محمدرضا لطفی ضایعه دردناکی برای جامعه موسیقی است. او از تواناترین اساتید ایران در آهنگسازی ، نوازندگی و تدریس بود. چهره شناخته شده، مطرح و موثری که کارهای باقی مانده از او جز ماندگار ترین آثار هنری این مرز و بوم است. درگذشت استاد بزرگ موسیقی ایران را از جانب خود و گروه موسیقی شمس به خانواده گرامیشان، جامعه موسیقی و دوستدارانشان تسلیت می گویم و برای آنها آرزوی صبر دارم . امیدوارم شاگردانشان چراغ راه این خدمتگزار واقعی موسیقی ایران را روشن نگه دارند.»

محمد معتمدی خواننده و از شاگردان بنام استاد هم نوشته است: «ای عاشقان ای عاشقان پیمانه ها پرخون کنید / وزخون دل چون لاله ها رخساره ها گلگون کنید

استاد محمد رضا لطفی یکی از بزرگترین چهره های موسیقی معاصر ایران بود که داغش هیچگاه برای ما کهنه نخواهد شد

و تا موسیقی ایران زنده است نام “محمدرضا لطفی” زنده و جاوید خواهد ماند. این درد و داغ را به جامعهء هنری ایران تسلیت عرض می کنم.

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

ثبت است بر جریدهء عالم دوام ما»

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =