هفدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان آغاز شد

نمایشگاه و جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان ایران از شنبه ۱۸ بهمن‌ماه برای یک‌ هفته به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تهران آغاز می‌شود.

هفدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه ، هفدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان از صبح روز شنبه ۱۸ بهمن با افتتاح نمایشگاه کتاب با حضور بیش از ۴۰ ناشر تخصصی این حوزه کار خود را آغاز می‌کند تا علاوه بر تقدیر از کتاب‌های برگزیده‌ سال گذشته در روز ۲۰ بهمن، دانش‌آموزان و خانواده‌ها را به مدت یک‌ هفته با کتاب و برنامه‌های فرهنگی‌ هنری پذیرایی کند. 

نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان به عنوان یکی از بخش‌های اصلی هفدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان، امسال به عنوان یکی از برنامه‌های دهه‌ فجر درحالی‌ افتتاح می‌شود که جمعی از نویسندگان و هنرمندان کشور از خانواده‌ها دعوت کرده‌اند که در کنار خریدهای شب عید، خرید کتاب برای بچه‌ها را نیز جدی بگیرند.

مسئولان کانون هم با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، با نصب بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر تهران و اطلاع‌رسانی در رسانه‌های دیداری و شنیداری، و نیز با درنظر گرفتن تخفیف‌ها و برنامه‌های جنبی مختلف، حضور خانواده‌ها و مدرسه‌ها را در این ایام تسهیل کرده‌اند.

در این نمایشگاه بیش از ۴۰ ناشر تخصصی کودک و نوجوان تازه‌ترین کتاب‌های خود را با تخفیف‌های ۱۰ و ۱۵درصدی به مدت یک‌ هفته عرضه می‌کنند و در کنار آن، مربیان کانون نیز در سالن نمایشگاه خیابان حجاب تهران، کارگاه‌های سفال‌گری، خوش‌نویسی، نقاشی و قصه‌گویی دایر کرده‌اند.

این جشنواره که از برنامه‌های کمیته‌ کودک و نوجوان ستاد گرامی‌داشت دهه‌ فجر است، هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر، در کنار غرفه‌های کتاب، با نمایش فیلم و تئاتر و برگزاری کارگاه‌های هنری، پذیرای عموم بازدیدکنندگان و خانواده‌ها و مدرسه‌ها خواهد بود.

بر اساس این خبر، هرروز در دو نوبت صبح و عصر، تئاتر “ماهی رنگین‌کمان” برای بچه‌ها اجرا و در ساعت‌های مختلف نیز فیلم‌های سینمایی و انیمیشن‌های مناسب برای گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان اکران می‌شود.

همچنین کتاب‌های منتشرشده در سال ۹۲ در ۹ بخش داوری شده‌اند که اسامی برگزیدگان تمام رشته‌ها در روز ۲۰ بهمن طی مراسمی اعلام و از مولفان برتر تقدیر می‌شود.

دو نشست تخصصی «بررسی شرایط کنونی و چشم‌انداز آینده‌ ادبیات کودک و نوجوان» و «کتاب و کتاب‌خوانی کودک و نوجوان؛ بررسی شرایط کنونی و چشم‌انداز آینده» میزگردهایی هستند که روزهای ۱۹ و ۲۱ بهمن‌ماه با حضور هشت صاحب‌نظر برای عموم کارشناسان برگزار می‌شوند.

مراسم افتتاح این جشنواره و نمایشگاه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌ هنری کانون، خیابان حجاب تهران، با حضور جمعی از نویسندگان و اهل هنر و رسانه و مدیران فرهنگی صبح روز شنبه برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =