وداعِ تهران با استاد لطفی

گزارشی از مراسم تشییع پیکر استاد محمدرضا لطفی در تالار وحدتmohr ekhtesasi

پیکر استاد محمدرضا لطفی

امروز تالار وحدت مملو از جمعیتی بود که برای وداع با استاد بزرگ موسیقی، استاد محمدرضا لطفی آمده بودند.

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه، جمعیت از ۸ صبح به تالار آمده بوند. جمعیتی که بیش از نیمی از آنها مردم بودند و نیمی دیگر شاگردان استاد و اهالی موسیقی و هنر از جمله: علی مرادخانی، حسین طاهری،نادر گلچین، صدیق تعریف، بهمن رجبی، محمد اصفهانی ، محمد معتمدی، حسام الدین سراج، رضا بنفشه خواه، اکبر زنجانپور، بهزاد فراهانی و پیمان شریعتی و ….

در ابتدای این مراسم پس از آنکه پیکر استاد را به محل مراسم منتقل کردند، مجری مراسم آقای سجادی پس از خواندن شعری استاد را اینگونه توصیف کرد: این تکنواز و آهنگساز و ماندگار کشور چهره ای جهانی بود که سهم بسیار زیادی معرفی موسیقی ایران در مجامع علمی داشت. مردی که کوک سازش با کوک دل ها همراه بود.

از جمله میهمانانی که در این مراسم سخنرانی کردند می توان از حمید نوربخش مدیر عامل خانه ی موسیقی، آقای جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد، محمود دولت آبادی ، داریوش طلایی از نوازندگان و دوست قدیمی استاد لطفی نام برد.

در بخش دیگری از مراسم ، آخرین نسل از شاگردان استاد لطفی از جمله سجاد مهربانی و هوشمند عبادی قطعه ای به یاد ایشان اجرا کردند.

علی اکبرشکارچی هم به یاد بزرگ استاد موسیقی اصیل ایرانی قطعه ای سوزناک به زبان لری را اجرا کردند که اشک بسیاری از مردم درآورد.

حسین علیزاده هم که یکی از دوستان و یاران قدیمی استاد لطفی و نماینده ی خانواده ی ایشان در مراسم بود خاطرات خود را از استاد و نحوه ی آشناییشان را برای مردم تعریف کرد. آشنایی که از ۱۵ سالگی حسین علیزاده تا به حال ادامه دارد.

در پایان هم عطاالله امیدوار از دیگر دوستان قدیمی استاد لطفی گفت: لطفی اذان گفتن من را دوست داشتند و من حالا برای ایشان اذان می گویم. اذانی در دستگاه همایون.

پس از این مردم پیکر استاد لطفی را برروی دست بلند کرده و لا اله الا الله گویان ایشان را به سمت آمبولانس تشییع کردند. آمبولانسی که استاد را به خانه ی ابدی خود در گرگان برد.

پس از بدرقه ی استاد لطفی توسط مردم، جمعیت آهسته و آرام همگی با هم زیر لب زمزمه می کردند: ایران ای سرای امید….

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + ده =