پنجمین همایش ملی زنده یاد اکبر رادی برگزار می شود .

پنجمین همایش ملی زنده یاد «اکبر رادی» با عنوان «رادی‌شناسی» در دو بخش پژوهش و نمایشنامه‌نویسی دوشنبه هفتم اسفند در تهران برگزار می شود .

به گزارش سرویس تئاتر هفت گاه به نقل از روابط عمومی «بنیاد اکبر رادی» ، این همایش با هدف نگاه به آثار و اندیشه‌های زنده‌یاد اکبر رادی و تقویت بنیان نمایشنامه‌نویسی ایران و برای شناخت استعدادهای جدید عرصه نمایشنا‌مه‌نویسی و پژوهش، توسط بنیاد اکبر رادی و با همکاری نهادهای فرهنگی ، آموزشی و هنری برگزار‌ می‌شود .
ریاست این همایش را «حمیده‌بانو عنقا» همسر رادی ، بر عهده دارد و اعضای هیات ‌رئیسه آن را حمیده‌بانو عنقا (رئیس هیئت‌مدیره بنیاد اکبر رادی) ، فریندخت زاهدی (دبیر علمی همایش)، بهزاد صدیقی (دبیر همایش)، فرامرز طالبی و آرش رادی تشکیل می دهند.

موضوعات و عناوین بخش پژوهش پنجمین همایش ملی رادی‌شناسی با تمرکز بر آثار این نمایشنامه‌نویس به این شرح است :

رهیافت‌ها و الگوها در دراماتورژی آثار اکبر رادی ، بررسی تطبیقی نمایشنامه‏‌های اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان، سبک زندگی ایرانی و تحولات اجتماعی در آثار او، زبان‌شناسی و تحلیل گفتمان در آثار رادی، تقابل سنت و مدرنیته در آثار رادی، جامعه‌شناسی نهاد خانواده در آثار او، روایت‌شناسی آثار رادی ، مفهوم شهر و شهرنشینی در آثار رادی ، مفهوم روستا و روستانشینی در آثار رادی ، روان‌شناسی شخصیت ، گرته‌برداری ، اقتباس و برداشت آزاد از آثار رادی ، شیوه‌های کارگردانی نمایشنامه‌های او و افق‌های تفسیر آثار اکبر رادی از دیدگاه هرمنوتیکی از جمله موضوعات بخش پژوهش این همایش با تمرکز بر آثار این نمایشنامه نویس است .

علاقه‌مندان به شرکت در پنجمین همایش ملی رادی‌شناسی می‌توانند پس از تکمیل فرم تقاضای شرکت، آن را به همراه آثارشان به نشانی bonyaderadi@gmail.com ارسال کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 8 =