پیروز ارجمند : فــخرالدینی حکیم موسیقی ایران است

مراسم بزرگداشت فرهاد فخرالدینی با حضور جمعی از هنرمندان در مجتمع آسمان فرهنگستان هنر برگزار شد.

فرهاد فخرالدینی

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، محمد سریر رییس هیات مدیره خانه موسیقی در این مراسم گفت: برگزاری این مراسم که به بهانه گرامیداشت استاد فرهاد فخر الدینی انجام گرفته، برای من موضوع این هفته های اخیر موسیقی کشورمان یعنی راه اندازی ارکستر موسیقی ملی و ارکستر سمفونیک تهران را یاد آوری کرد اینکه اصولا نقش این ارکسترها در جریان فعالیت‌های موسیقایی کشورمان چیست؟ و عموماً ما با راه اندازی این ارکسترها چه اهدافی را می خواهیم دنبال کنیم. که در پاسخ به این سوال باید گفت عموما کسانی که نگاه تخصصی به حوزه موسیقی ندارند بر اساس ذائقه ای که دارند نسبت به این دو مجموعه موسیقایی نگاه می کنند. اما برخی ها هم این سوال را مطرح می کنند که آیا ارکستر سمفونیک مهم تر است یا ارکستر موسیقی ملی؟ یعنی اینکه کدامیک از این دو موارد بر دیگری می تواند دارای اولویت باشد.

همچنین پیروز ارجمند ، مدیرکل دفتر موسیقی در این مراسم گفت : من این افتخار را داشتم که دانشجوی استاد بودم و هر قدم که با او کلاس درس داشتیم نقش تاثیرگذار او در موسیقی ملی کشورمان را بیشتر می فهمیدم به نظر من استاد فرهاد فخرالدینی حکیم موسیقی ایران هستند که وجود او در دانشگاه و هنرمندان دیگری چون

زنده یاد مشکاتیان، محمدتقی مسعودیه، داریوش صفوت و مجید کیانی غنیمتی برای هر یک از ما دانشجویان بود.فرهاد فخرالدینی هم در بخش پایانی این مراسم گفت: واقعا نمی دانم در مقابل این احساسات پاک و بی شائبه چه حرفی بزنم، واقعا می‌گویم که حضور شما عزیزان در این مراسم برای من موجب مباهات و افتخار است اینکه این بخش از روزتان را به من اختصاص دادید و زحمت کشیدید و به اینجا آمدید را نمی دانم با چه زبانی قدردانی کنم اما فقط به این نکته تاکید می کنم که من هنوز در حال یادگیری هستم.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =