کلاس فیلمسازی آنلاین «اسکورسیزی» برگزار می‌شود

مارتین اسکورسیزی کارگردان بزرگ سینمای جهان قصد دارد به زودی یک دوره آموزشی فیلمسازی آنلاین برگزار کند.

مارتین اسکورسیزی

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه به نقل از ورایتی، این مسترکلاس‌های فیلمسازی که از سال ۲۰۱۸ آغاز می‌شود، اولین تجربه «مارتین اسکورسیزی» در عرصه آموزش آنلاین است .

علاقه‌مندان میتوانند برای شرکت در این دوره که شامل ۲۰ ویدئوی آموزشی است به سایت masterclass.com/ms مراجعه و با پرداخت هزینه ۹۰ دلاری ثبت نام کنند.

«اسکورسیزی» در این دوره آموزشی به شکستن ساختار و تحلیل فیلم‌هایش و همچنین ارائه مطالبی پیرامون رویکردش به فیلمسازی، روایت داستان، تدوین و کار با بازیگران می‌پردازد.

این مسترکلاس شامل یک کتاب قابل دانلود خلاصه دروس و مطالب تکمیلی می‌شود و دانشجویانی که در این دوره ثبت نام کنند می‌توانند سوالات خود را به صورت ویدئویی برای «اسکورسیزی» ارسال کنند.

«اسکورسیزی» در بیانیه‌ای در این باره گفت: از این پروژه هیجان‌زده‌ شدم چون این فرصت را به من می‌دهد تا الهامات، تجارب، روش‌ها و ارزیابی‌هایم را به دیگران انتقال دهم. این کلاس‌ها راهنمای قدم به قدم فیلمسازی نیست بلکه یک راهنماست که به فیلمسازان جوان کمک می‌کند راه خود را پیدا کنند.

این کارگردان بزرگ متولد نیویورک که بیش از نیم قرن است در عرصه فیلمسازی فعال است و  به خاطر گستردگی و قدرت دانش سینمایی‌اش، به «دایره‌المعارف متحرک سینمایی» شهرت دارد. وی از مهم‌ترین فیلم‌سازان آمریکایی در سطح دنیا است که عشق و علاقه فراوان و دیوانه‌وارش به سینما همواره زبانزد بوده است.

از جمله آثار تحسین شده این کارگردان آمریکایی می‌توان به فیلم‌های ماندگاری چون «خیابان‌های پایین شهر»، «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین»، «رفقای خوب» و دیگر آثار چون «تنگه وحشت»، «عصر معصومیت»، «کازینو»، «دار و دسته نیویورکی»، «هوانورد»، «مُردگان»، «جزیره شاتر»، ‌»هیوگو» و «گرگ وال‌استریت» اشاره کرد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =