گلنوش اخوان : جشنواره موسیقی فجر فرصتی است که جوانترها نگاه جدی‌تری به فعالیت‌های حرفه‌ای خود داشته باشند

گلنوش اخوان  که در بخش استعدادهای درخشان جشنواره موسیقی فجر شرکت می کند معتقد است این بخش باعث کشف استعدادهای واقعی نوازندگان می‌شود.

گلنوش اخوان

به گزارش  سرویس موسیقی هفت گاه ، گلنوش اخوان  یکی از هنرمندانی است که در سی‌امین جشنواره موسیقی فجر با دونوازی ویلن و پیانو در بخش استعدادهای درخشان حضور دارد.

وی که حدودا دوازده سال است ویلن را نزد اساتیدی چون بهروز وحیدی آذر، امیر مینو سپهرو گلریز زربخش آموزش دیده است، علاوه بر اینکه سابقه نوازندگی در ارکستر مجلسی جوانان را دارد در هشتمین دوره جشنواره موسیقی جوان نیز  موفق به کسب مقام اول در گروه سنی (ب) بود.

این نوازنده درباره اجرایش در این جشنواره گفت: امسال با تکنوازی ویلن و دونوازی با پیانو، در جشنواره فجر به روی صحنه می‌روم.

وی ادامه داد: این دومین باری است که در این جشنواره شرکت می‌کنم در اجرای اول (سال ۸۸)، تکنوازی چهار فصل  ویوالدی را با ارکستر مجلسی جوانان به رهبری آقای بهروز وحیدی آذر، بر عهده داشتم.

این هنرمند در سال ۸۸ اجرای به همراهی ارکستر در جشنواره حضور داشت و امسال برنامه تکنوازی و دو نوازی به همراه ساز پیانو را ارائه می‌کند.

اخوان درباره قطعاتی که اجرا خواهد داشت اظهار کرد: قطعاتی که قرار است در جشنواره امسال  اجرا شود شامل   Bach/.Menuet 1 , Menuet 2 , Bouree , Gigue،Mozart/ Sonata No.4 (violin-piano)،  Shostakovich /Romance است .

این هنرمند در خصوص بخش استعداد‌های درخشان در جشنواره تصریح کرد: این بخش می‌تواند باعث کشف استعدادهای واقعی نوازندگان باشد و موقعیت‌هایی برای آنها فراهم کند که زمینه رشد و شکوفایی بیشتر آنها را فراهم کند. جشنواره فرصتی است که جوانترها نگاه جدی‌تری به موسیقی و فعالیت‌های حرفه‌ای خود داشته باشند.

 اخوان در پایان اظهار کرد: با وجود آنکه بخش استعدادهای درخشان در قسمت رقابتی این جشنواره قرار ندارد اما فکر می‌کنم دیدن مهارتهای نوازندگان دیگر ما را به تلاش و تمرین بیشتر ترغیب کند.

اجرای گلنوش اخوان سه شنبه ۲۸ بهمن ماه ساعت ۱۵ در تالار رودکی برگزار می شود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =